(20.02.2007.)
Glezniecības un sietspiedes darbnīcas Peahen izveidotāja ir Patricija Brekte – jauna, radoša un mērķtiecīga multimāksliniece. P. Brektes kontā ir četras personālizstādes – Melnbaltie ritmi Sanktpēterburgā, Auto dīkstāve, kas notika vecās vējdzirnavās Gulbenes rajonā, Tiltmaršrutētājs (ZMPB) un Realitāte un ilūzija Pleskavas (Krievija) Valsts Mākslas muzejā. P. Brekte papildinājusi savu radošo darbību ar profesionāliem apmeklējumiem gan radošajā darbnīcā Cité Internationale des Arts Parīzē, gan piedaloties Rīgas un Brēmenes sadraudzības projektā Rehtenfeldā (Vācija), kā arī līdzdarbojoties Latvijas dienās Hamburgā un iesaistoties Bite Open Art projektā Vērmanes dārzā Rīgā.
Paralēli saviem meklējumiem nozīmīgās grafikas izstādēs, māksliniece ir piedalījusies glezniecības izstādēs, paplašinot personīgo jaunradi ar sava glezniecības stila izkopšanas procesu. Māksliniece atzīst, ka viens no svarīgākajiem radošās darbības pieredzes bagātināšanas veidiem ir ceļojums un mākslas klimata maiņa. „Ceļojums un dzīve kustībā ir viena no manām galvenajām dzīves sastāvdaļām,” saka P. Brekte.
Par darbnīcas sargātāju un guru ir izvēlēts pāvs ar kuplu asti – tas ir attēlots logo, un izvēle nemaz nav nejauša. Tas tāpēc, ka nosaukums Peahen ir aizgūts no angļu valodas, kas burtiskā tulkojumā nozīmē „pāvs” sieviešu dzimtē.
Pagaidām radošajā darbnīcā Peahen, kas atrodas Andrejsalas Korpusu ceha 1. stāvā, ir veikts telpu kosmētiskais remonts, tomēr, lai darba telpa nestāvētu dīkā, P. Brekte ar domubiedriem ir sarīkojusi dažus pasākumus, līdz ar to paplašinot telpas daudzfunkcionālo pielietojamību un padarot to sabiedrībai pieejamu.
Peahen darbības lauks
· Radoša atmosfēra
Telpas piemērotas radošu mākslas projektu realizēšanai,
mākslas radīšanas vajadzībām.
· Glezniecība
Darbnīca paredzēta mākslinieces individuālo radošo domu lidojuma transformēšanai glezniecībā un publiskiem pasākumiem, iesaistot arī citus māksliniekus.
· Sietspiede
2007. gada vasarā plānots atvērt publisku sietspiedes darbnīcu un pieņemt arī pasūtījumus. Noteiktā laikā interesenti varēs arī ielūkoties šīs grafikas tehnikas radīšanas aizkulisēs.
· Izstādes un atvērto durvju dienas
Sietspiedes darbu izstāde Stundu leņķis un pirmās atvērto durvju dienas (30.11.—15.12.2006.) ietilpa Andrejdienas svinību programmā.
· Koncerti
2007. gada 15. janvārī darbnīcā pirmoreiz spēlēja divas grupas – Katapulta un no name. Plānots arī turpmāk vismaz reizi mēnesī rīkot mūzikas pasākumus, kuros piedalītos dažādi dīdžeji un grupas.
· Kino vakari
· Fotosesijas
Kontakti
Peahen, Andrejostas iela 4, Rīga, LV 1045
www.peahen.eu
patricija.brekte@peahen.eu
+371 29704088
Atbalstītāji
· Valsts Kultūrkapitāla fonds
· pb & draugi